- Staj İlanları

Genç Profesyoneller Programı (Su Cgft) SABANCI ÜNİVERSİTESİ İstanbul(Asya)(Tuzla)

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Genç Profesyoneller Programı (GPP) Nedir?

Genç Profesyoneller Programı, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu’nun (SU CGFT) kariyerine yeni başlayacak yetenekli ve nitelikli profesyonellere yönelik başlattığı bir deneyim kazandırma girişimdir. Başarılı adaylar SU CGFT’nin yürüttüğü çalışma alanlarından biri olan “İklim Değişikliği” kapsamında aktif deneyim kazanma şansı yakalayacak ve geçirecekleri öğrenme süreci sonunda uzmanlık geliştirerek kariyerlerine iyi bir başlangıç yapabileceklerdir. Genç Profesyoneller Programı’nı tamamlayan iş hayatına hazır adaylar, SU CGFT’nin ilişkide olduğu lider şirketlere tanıtılacaktır.

SU CGFT: Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu

Kimler Başvurabilir?

SU CGFT’nin çalışma alanlarından biri olan iklim değişikliği kapsamında deneyim kazanmak isteyen Üniversite mezunu tüm adaylar aşağıda ayrıntıları verilen projenin gerektirdiği kriterlere uygun olduklarını kanıtladıkları sürece programa başvuru yapabilirler. 

Nasıl başvuru yapabilirsiniz?

Adaylar ayrıntılı özgeçmişleri ve programa neden başvuru yaptıklarını anlatan bir niyet mektubuyla başvuru yapabilirler. Niyet mektubu en fazla 300 kelime ve İngilizce olmalıdır. Adayların özgeçmiş ve niyet mektubunuen geç 12 Mayıs 2021 tarihine kadar   Kariyer.net üzerinden göndermeleri gerekmektedir. Niyet mektubu göndermeyen adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. 

Temel Başvuru Kriterleri Nelerdir?

Eğitim: Üniversite ya da yüksek lisans mezunu olmak. Program alanı ile ilgili bir bölümden mezun olmak avantaj sağlayacaktır.

Deneyim: Programla ilgili konulara ilgili olmak ve bu konularda öğrenci faaliyetleri aracılığıyla, profesyonel olarak ya da gönüllü olarak deneyim sağlamış olmak.

Dil: Anadili Türkçe olmak kaydıyla yazılı ve sözlü çok iyi seviyede İngilizce bilmek (IELTS ya da TOEFL gibi seviye belirleme sonuçları talep edilebilir). İngilizce-Türkçe çeviri yapma deneyimi avantaj sağlayacaktır.

Bilgisayar becerileri: Bilgisayar sistemleri ve ofis yazılımlarını çok iyi seviyede kullanabilmek.

İletişim becerileri: Gerek sözlü gerek yazılı olarak etkili iletişim kurabilme yeteneğine sahip olmak. Çok iyi bir takım oyuncusu olmak.

Diğer beceriler:Veri toplama, araştırma ve analiz deneyimi. Ayrıca web sitesi yönetimi, sosyal medya kullanımında ve içerik üretiminde deneyimli olmak.

Zorunlu olmayan tercih edilen nitelikler:

– Eğitim, staj veya çalışma deneyimlerinin bir kısmının yurt dışında gerçekleştirilmiş olması;

– Afiş, duyuru, bülten dizaynı konusunda deneyim;

– Editöryel deneyim (Makale, düz yazı, haber vs.);

– Finans bilgisi ek avantaj sağlayacaktır.

Süre: Program süresi 11 ay olmakla beraber bu süre 1 seneye kadar uzatılabilir.

Çalışma saatleri: Haftada beş iş günü olmak üzere etkinlik, toplantı, konferans gibi özel durumlarda hafta sonu da dahil ek çalışma saatleri gerektirebilir.

Lokasyon: Sabancı Üniversitesi Tuzla Kampüsü (Pandemi koşullarına göre uzaktan çalışma modeli uygulanabilir).

Değerlendirme süreci: Başvurular yapıldıktan sonra kriterlere uygun olan adaylar mülakata ve temel başvuru kriterlerini ölçmek üzere kısa bir yazılı sınava tabi tutulacaktır. Gerektiğinde bu aşamalardan sonra ek bir görüşme talep edilebilir.

İşe başlama tarihi: 1 Ağustos 2021 tarihi itibariyle göreve başlanması beklenmektedir.

İŞ TANIMI

 • Başvurulan program ve gerektiğinde diğer ilgili projeler kapsamında destek sağlamak;
 • Proje paydaşları ile iletişime destek sağlamak;
 • Etkinlik, konferans ve toplantıların düzenlenmesi ve planlanması konusunda destek sağlamak;
 • Rapor, yayın, bülten ve haber gibi içeriklerin hazırlanmasına ve yayınlanmasına destek olmak;
 • Gerekli verilerin toplanması ve analizi konusunda destek sağlamak;
 • İngilizce-Türkçe çeviri yapmak;
 • Web sitelerinin yönetimi, bültenlerin hazırlanması ve sosyal medya kanallarının yönetimi konusunda destek sağlamak;
 • Yapılan araştırma ve raporların kısa özetlerini oluşturmak.

Genç Profesyoneller Programı size neler kazandıracak?

 • Bu program farklı disiplinlerden gelen ve kariyerini sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği/çevre alanlarında şekillendirme amacında olan genç profesyoneller için bir eğitim ve deneyim kazanma süreci sağlayacaktır.
 • İş dünyası, yatırımcılar, politika yapıcılar ve sivil toplum kuruluşları ile yakın ilişkide sürdürülen projeler sayesinde adayların kariyerlerine başlangıç için gerekli çevreyi edinmelerine ve ileride tercih edecekleri çalışma alanlarını deneyim kazanarak netleştirmelerine yardımcı olacaktır.
 • Adaylar son dönemde oldukça yoğun bir talebin olduğu iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik alanında kazandıkları deneyimler ışığında ileriki yıllarda karşılarına fırsatlar için daha donanımlı hale gelecek ve tercih edecekleri kariyer yolunda rakiplerinden bir adım önde başlayabilecekler.
 • Adaylar kurumsal yönetim, finans, sermaye piyasaları gibi tüm iş kollarında ihtiyaç duyacakları temel bilgileri edinme fırsatı yakalayacak.
 • Kaynaklara olan erişimleri sayesinde odaklanmak istedikleri konularda daha fazla bilgi edinme ve bu bilgilere nasıl ulaşacaklarını öğrenme şansını yakalayacaklar.
 • Dünyanın önde gelen uluslararası projelerinden birinde çalışma fırsatı yakalayan adaylar sadece Türkiye de değil tüm dünyada geçerli bir iş deneyimi sahibi olabilecekler.
 • Projelerin yönetiminin tüm aşamasındaki süreçler hakkında bilgi sahibi olarak tüm iş kollarında gerekli temel nitelikler ile ilgili bilgi sahibi olabilecekler. 
 • Adaylar Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi altında yer alan MBA programı kapsamında çalışacakları alanla ilgili bir derse misafir öğrenci olarak katılım sağlayabilecekler.
 • Adaylar program tamamlandıktan sonra SU CGFT’nin iletişimde olduğu şirketlere tanıtılacak ve işe alım süreçlerinde diğer rakiplerine göre güçlü bir referans ve donanımla iş başvurularını yapabilme şansı yakalayacak.

İklim Değişikliği Projeleri Hakkında

CDP Türkiye programı şirketler arasında doğal sermayenin yenilenebilir kullanımı ve iklim değişikliği riskleri konusunda diyaloğa olanak sağlama, iklim değişikliğinin etkilerinin azaltımı yönündeki politikaları destekleme, yanıt veren şirketleri olası faydalar hakkında eğitme ve bilgilendirme ve iyi örnekleri paylaşma amacıyla uygulanmaktadır.

Şirketlerin, yatırımcıların ve hükümetlerin iklim değişikliği tehdidine karşı önlem almalarını sağlayacak bilgileri toplamak ve paylaşmak amacıyla başlatılan CDP’ye tüm dünyada yaklaşık 100 ülkeden 9500 civarında kuruluş yanıt vermekte ve sera gazı emisyonları, iklim değişikliği stratejileri ve sürdürülebilir su kullanımı ile ilgili verilerini kamuoyuna ve yatırımcılara açıklamaktadır. Her sene Türkiye operasyonu çerçevesinde de Borsa İstanbul (BIST) 100 endeksinde yer alan şirketlere iklim değişikliği politikalarını açıklamaları için davet yollanmaktadır. Şirketlerden toplanan veriler CDP’nin özel derecelendirme metodolojisine göre değerlendirilmekte ve her sene CDP Türkiye raporları hazırlanıp, derecelendirmede lider olan şirketlere İklim Değişikliği ve Su Liderleri ödülleri verilmektedir.

Başvuru Yap: https://www.kariyer.net/is-ilani/sabanci-universitesi-genc-profesyoneller-programi-su-cgft-2732956

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu